Riksdagsvalet 2018

 

Djurens parti ställde upp i riksdagsvalet med följande kandidatlista. Klicka på respektive kandidats bild för att läsa deras presentation!

1. Therese Ericsson

2. Magnus Irestig

3. Simon Knutsson

4. Marie-Louise Ramos Wihlborg

5. Johannes Vigmo

6. Heléne Olivegren

7. Annelie Bondesson

8. Tess Hérisson

9. Andreas Ekfrost

10. Christian Altmann

11. Rebecka Bernstone

12. Anna Mezarlis

13. Yllka Sheqiri Albrektsson

14. Elsa Magnell

15. Berit Westin

Våra riksdagskandidater

Therese Ericsson

Riksdag och kommun (Simrishamn)

therese.ericsson@djurensparti.se

Magnus Irestig

Riksdag och kommun (Linköping)

magnus.irestig@djurensparti.se

Annelie Bondesson

Riksdag och kommun (Finspång)

annelie.bondesson@djurensparti.se

Tess Hérisson

Riksdag och kommun (Vallentuna)

tess.herisson@djurensparti.se

Andreas Ekfrost

Riksdag och kommun (Trelleborg)

andreas.ekfrost@djurensparti.se

Christian Altmann

Riksdag och kommun (Tyresö)

christian.altmann@djurensparti.se

Rebecka Bernstone

Riksdag och kommun (Stockholm)

rebecka.bernstone@djurensparti.se

Anna Mezarlis

Riksdag och kommun (Göteborg)

anna.mezarlis@djurensparti.se

Elsa Magnell

Riksdag och kommun (Vallentuna)

elsa.magnell@djurensparti.se

Berit Westin

Riksdag och kommun (Göteborg)

berit.westin@djurensparti.se